O imprezie

Elbląskie Święto Chleba

Elbląskie

Święto Chleba

Elbląskie Święto Chleba to przede wszystkim jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową. W trakcie tego wydarzenia, jak sama nazwa wskazuje, można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski, ale również z Litwy, Rosji, Ukrainy.


Co roku Elbląg odwiedza ponad 200 wystawców. Oprócz wypieków na stoiskach można znaleźć przeróżne miody, wyroby cukiernicze, wędliny oraz żywność ekologiczną i regionalną. Są też wystawcy rękodzieła, wytwórcy biżuterii i kolekcjonerzy przedmiotów zabytkowych. Czego natomiast nie ma? Pieczołowicie dbamy o to, aby na stoiskach nie było tanich, plastikowych, byle jakich wyrobów niewiadomego pochodzenia.


Elbląskie Święto Chleba to także prezentacje artystyczne – m.in. artystów z miast partnerskich Elbląga. To także koncerty, teatry uliczne i pokazy warsztatowe dawnych rzemiosł. Tradycyjnie jednym z elementów Święta Chleba są niezwykle widowiskowe wyścigi Smoczych Łodzi na rzece Elbląg. Chcesz atrakcyjnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi? Zapraszamy od 27 do 29 sierpnia!